7324942900

 

interior design • illusive 3D wall paintings • visualization • graphic designs decorating and painting work • paintings – own artwork • gallery management

 

diseño de interior • 3D pinturas murales ilusionistas • visualización
diseño gráfico • trabajos decorativos y de pintura
cuadros – propia creación artística • actividades galerística

 

дизайн интерьеров • 3D картины • визуализация • графический дизайн
декоративные и малярные работы • картины - собственная художественная деятельность
 

Dekorativní iluzivní výmalby a umělecká tvorba

Vítejte na oficiálních webových stránkách Ateliéru EM. Umělecké činnosti se věnujeme již od roku 1996 a naším hlavním zaměřením jsou tzv. dekorativní iluzivní štukové malby, jež jsou hojně zastoupeny například na barokním zámku Vranov nad Dyjí, na klasicistním loveckém zámku Kozel nebo na hradě Bítov. Výmalby svým optickým klamem nahrazují plastickou štukovou výzdobu a dotváří tak genius loci stylového interiéru. Tato technika se používá především tam, kde se po rekonstrukci prostor žádné štuky ani původní malby nezachovaly.

 

Nyní novinka!

Imitace mramoru na zdi

něco z historie:

Tato speciální technika, výmalba imitace mramoru pochází již z období baroka. Díky tomuto unikátnímu umění byly vytvářeny iluze mramorových stěn, nik za kachlovými kamny, mramorové sloupy, oltářní architektury, či zábradlí slavnostních schodišť. Prostě architektonické doplňky, které by byly časově i finančně velmi nákladné a jejichž výroba by byla omezená barevností, rozměry i dostupností přírodního mramoru.
Malovaným mramorem se zdobily zejména interiéry zámků a církevních staveb. V pozdější době našla tato technika uplatnění v době secese, kde byla nezřídka použita i na vnějších fasádách v kombinaci s freskovou výzdobou. Bohužel potom došlo k definitivnímu zániku tohoto umění.
Na dozdobení se často používalo pozlacení některých částí štukové výzdoby, které tím umocňovaly pocit pompéznosti, vznešenosti a nesmírného bohatství majitele...

Nabízíme Vám tuto exkluzivní techniku za cenu již od 2.000,-/m2. Cena zahrnuje přípravu podkladu, vlastní malbu a závěrečný vosk nebo lak. Umíme malovat i na krby, sloupy nebo i fasády...

 

Realizovaná zakázka:

stav před výmalbou

 

Zapomenuté umění

Iluzivní štukové malby patří mezi zapomenuté umění, které přestalo existovat na přelomu 19. a 20. století. Náš ateliér se snaží o jeho znovuzrození, jelikož například vyzdobené svatební apartmá v zámeckém hotelu je pro klienty mnohem atraktivnější než stávající bílé zdi, byť je doplněné stylovým nábytkem. Kancelář v historické budově vyzdobená iluzivními štuky také významně zvedne prestiž jejího uživatele. Neváhejte a nechte si vytvořit interiér na klíč, k němuž dodáváme i obrazy z naší nabídky. Samozřejmostí je rovněž namalování obrazu podle požadavků klienta.

 

Během našeho dlouholetého působení jsme navázali spolupráci s renomovanými architekty, významnými developery i majiteli soukromých sídel. Díky této spolupráci a bohatým zkušenostem můžeme svým klientům nabídnout služby prvotřídní kvality a splnění i těch nejnáročnějších požadavků. Výmalby provádíme po celé České republice. Prohlédněte si naše reference a kontaktujte nás s vlastní poptávkou. 

 

Iluzivní štukové malby - státní zámek Vranov nad Dyjí (ilustrační foto)

Praha - Vinohrady - malované kazety (iluzivní malba obložení stěny)